!CHAT WITH ME!

Pondělí 10.5. 2100 - 2200

Krása versus anorexie: Kadlčková, Němcová, Duchková a další...

10. února 2009 v 21:15 | Stacy:* |  Thinspirace
Svět má vážný problém. Zneklidňující počet dívek a žen platí za vytouženou štíhlost poškozením zdraví a někdy i životem! Patří mezi ně i mnoho celebrit, jejich život okomentovala odbornice na módu Františka Čížková.

Být štíhlá, rovná se být žádaná, šťastná, úspěšná. Taková je filosofie konzumního světa od dob Twigy, která vymývá mozky miliónům holek už hezkých pár desítek let. A i když průměrná váha lidstva stoupá, ideál krásy absurdně štíhlí na problematicky nízkou hmotnost, které lze těžko bez zdravotních rizik dosáhnout.

Honba za módně hubenou postavou často končí plíživě nebezpečnou mentální anorexií (omezováním či úplným odmítáním jídla) nebo bulimií (euforickým přejídáním následně trestaným násilně vyvolaným zvracením).

Faktem je, že anorektičky a bulimičky svou nemoc většinou dlouho úspěšně tají. Navíc jejich okolí kult super štíhlosti v podstatě akceptuje jako fenomén doby, byť zvrácený. To, že není něco v pořádku, se bohužel začíná řešit většinou pozdě.

Kdo poznal anorexii a bulimii pěkně zblízka?

Petra Němcová - Ano, i ona to zažila!
Petra Němcová
Modelka Petra Němcová má exteriér, o němž muži sní. Ale Petra tvrdí, že pro molo jsou její ženské tvary handicap. "Ze začátku jsem si musela hlídat váhu, držet tvrdé diety. Hodně jsem užívala projímadla. Všemi praktikami anorexie jsem si prošla, jen abych byla žádaná," prohlásila před třemi lety pro magazín People Němcová.

Victoria Beckham - Celoživotně posedlá štíhlostí
Victoria Beckham

Ve slavné dívčí formaci Spice Girls byla Victoria lepá sexy zpěvačka. Po svatbě se slavným fotbalistou a neméně slavným metrosexuálem Davidem Beckhamem se z ní ale postupem let stalo vychrtlé ramínko na modýlky s umělým poprsím. Anorexií vyčerpaná Victorie často ztrácí menstruaci a není schopná počít další děcko, které by si David prý tolik přál. Ale ani tenhle problém ji nedonutí přibrat. Touha být módní třtinou, ikonou trendů je silnější.


Dominika Kadlčková - Oběť profese?
Dominika Kadlčková

Mladičká Dominika se do širšího povědomí veřejnosti zapsala jako anorektička Adriana ze seriálu Ulice. A s anorexií či bulimií je spojována i v soukromém životě. Ona sice tyto spekulace tvrdě omítá, nicméně její váha, špatná pleť, matné vlasy a výkyvy nálad o poruše příjmu potravy jasně napovídají. "Musím být štíhlá, protože jsem modelka. Jinak se v branži neuplatním. Jako herečka bych linii tolik nemusela řešit, ale v modelingu si vydělám mnohem víc," tvrdí Kadlčková, která se z posledního kšeftu v čínské Šanghaji vrátila naprosto vychrtlá.

Kate Winslet - Trýznivě rozpolcená
Kate Winslet

I hollywoodská, cenami nedávných Zlatých glóbů ověnčená hvězda Kate Winslet ví, co obnáší psychická trýzeň, jež mentální anorexie přináší. Kate totiž od dětství nenávidí své tělo, které ji přijde tlusté a neatraktivní. Naštěstí si však uvědomuje, kam až takové myšlení může zajít a celý život proti němu bojuje. Sebevědomí ji zvyšují děti a pracovní úspěchy. Winslet dokonce hystericky protestuje, když jí v magazínech retuší zeštíhlí. Křičí, že netouží být dokonalá, protože je to meta, která je jí nedostupná jako většině jiných žen. A pak se hystericky rozpláče...

Lindsay Lohan - Je z ní troska
Lindsay Lohan

Lindsay je dvaadvacet, modelku dělá od tří let, má za sebou šedesát reklam a řádku hereckých příležitostí. Patří k dívkám, jež nic moc neumí, ale náleží k populárním tvářím společenských rubrik a nesmí chybět podobně jako Paris Hilton, Nicole Richie a jim podobné na žádném večírku. I ona si myslí, že štíhlé tělo ji garantuje úspěch v modelingu a post princezničky. Proto nejí, stres z hladovění tiší alkoholem a drogami. A nikdo jí nevysvětlí, že už dávno není Barbie, ale děsivým přízrakem.

Štěpánka Duchková - Do úst ano, do žaludku ne
Štěpánka Duchková

Štěpánka Duchová je šťastně těhotná, čeká dvojčata a ve svém stavu si jistě váhu panicky nehlídá. Ale byly doby, kdy tato moderátorka svou linii dost vehementně řešila. Byla na televizní obrazovce, chtěla být dokonalá, tudíž štíhlá - i když pro někoho až moc hubená. Štěpánka je však příliš velká požitkářka, aby celý den jela pouze meloun nebo se spokojila s pár lupeny salátu. Proto si dopřála všechno s tím, že jídlo vychutnala pouze na patře a na jazyku a pak sousto vyplivla... Mimochodem tuhle oblíbenou praktiku si houfně doporučují návštěvnice serverů o dietách... I takhle může vypadat prkoletí konzumu!


Jane Fonda - Dobrovolný očistec
Jane Fonda

Legendární, dvěma Oscary oceněná americká herečka Jane Fondová je světem vnímána jako propagátorka zdravého životního stylu wellness. O to víc udiví, že byla těžkou bulimičkou, která se za jídlo trestala zvracením nebo mučivými dávkami aerobiku a joggingu. "S bulimií jsem začala s kamarádkami už na střední škole. Mohly jsme se nacpat a nenést následky. Dávalo nám to falešný pocit, že máme pod kontrolou svůj vzhled a hmotnost. Neuvědomovaly jsme si, že si hrajeme s něčím, co nás může zničit," vzpomíná jednasedmdesátiletá Fondová.

Ana Carolina Reston - Poslední přehlídky se nedočkala
Ana Carolina Reston
Na touhu po super štíhlém těle, které je i přes všechny sílící protesty považováno za ideálně krásné, doplatila i brazilská topmodelka Ana Carolina Reston. I atraktivní Ana stoupala v kurzu, měla čím dál prestižnější nabídky. Tou poslední mělo být předvádění v Paříži. Ana se ho nedočkala. Těsně před odjezdem jí selhaly ledviny, poté i plíce. Intenzivní lékařská péče tady bohužel nestačila. Ana do tří neděl celkovému vyčerpání organismu podlehla.

Eva Herzigová - Dítě jí pomohlo
Eva Herzigová

Černé kruhy pod očima, propadlé tváře, tělo s vystupujícími kostmi... Tak vypadala před pár lety slavná česká top modelka Eva Herzigová. V zákulisí se veřejně šuškalo, že za její zjev může přepracovanost a bujaré večírky, kde je koks stejnou samozřejmostí jako šampáňo. Eva naštěstí zbrzdila v práci i v zábavě a dala přednost mateřství, které ji postavilo na nohy. Roční syn ji donutil žít víc zdravě a ona zase rozkvetla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Stacy:* webmaster Stacy:* webmaster | Web | 10. února 2009 v 21:15 | Reagovat

podle mě jsou krásné, teda až an tu reston..:(

2 yummi yummi | Web | 10. února 2009 v 21:34 | Reagovat

kate winslet mam desne rada, ptze ona je upe jina nez ty ostatni

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama